Ostrava oslaví výročí sametové revoluce také street-artovým happeningem

Co:
Happening
Kdy:
08.11.2019 08:00 - 08.11.2019 17:00
Kde:
oplocení bývalého dolu Jindřich
Nádražní ulice, Moravská Ostrava

Ve spolupráci s místním umělcem Nikolou Khomou Vavrousem připravuje město Ostrava v pátek 8. listopadu street-artový happening. Jde o jednu z mnoha akcí, kterými si Ostrava po celý podzim v rámci projektu SametOVA!!! připomíná 30. výročí sametové revoluce.

Svoboda, ta je k nezaplacení!!!

Tentokrát však v ulicích nebudou zvonit klíče, ale štěrkat spreje. Na ploše velké asi 3 x 80 metrů budou místními umělci předem připraveny kontury nápisu Svoboda, ta je k nezaplacení!!! Tato písmena pak mohou jednotliví zájemci či skupiny občanů vybarvovat a designovat. Street-artový happening proběhne na oplocení bývalého dolu Jindřich na ulici Nádražní v Ostravě, v pátek 8. 11. od 8.00 do cca 17.00 hodin.

Vybarvovat mohou všichni

Téma svobody si každý pojme po svém. Výsledek bude celistvý a zároveň bude každé písmeno originálním vyjádřením, co pro daného tvůrce znamená svoboda. Happeningu se mohou zúčastnit školy, spolky, kluby, rodiny, parta přátel nebo i kolemjdoucí jednotlivci. Na místě budou k dispozici sprejové barvy mnoha odstínů, akrylové barvy a potřebné příslušenství.

Všem účastníkům se bude věnovat speciální tým umělců v čele s Nikola Khomou Vavrousem: „Osobně vnímám demokracii jako formu společného soužití, která pro své udržení rozhodně vyžaduje zodpovědnost a tím umožňuje člověku naplno rozvíjet svůj potenciál, ducha a reagovat na svět okolo sebe, tím může člověk rozkvétat, pracovat na sobě, a tak obohacovat svět. To, že se sejdou různé profese i generace a společně vytvoříme dílo ve veřejném prostoru, a to bez cenzury, je dar, který je v kontextu dějin výjimkou a já jsem za to nesmírně vděčný.“

 

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na sobotu 9. 11. Pro více informací sledujte událost na FB s názvem: Svoboda, ta je k nezaplacení!!! Link zde. Přesné určení místa na mapě zde.