Luboš Soukup Quintet: jazzová Země v Parníku

Co:
koncert
Kdy:
17.11.2019 18:00 - 17.11.2019 22:00
Kde:
Klub Parník
Sokolská třída 175/25 Moravská Ostrava

Svatováclavský hudební festival připravuje na neděli 17. listopadu speciální koncert ke 30 letům svobody. V Klubu Parník vystoupí Luboš Soukup Quintet s programem, který dostal název Luboš Soukup Quintet: jazzová Země.

Luboš Soukup se spřízněnými muzikanty hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak tvorbou jazzových velikánů v čele s Waynem Shorterem, Charlesem Lloydem, Joe Hendersonem aj., tak i jinými hudebními žánry. Český saxofonista Luboš Soukup slaví úspěchy jak na české scéně, tak v zahraničí (2017 prestižní cena Objev roku v Dánsku od Marilyn Mazur, dlouholeté spoluhráčky Milese Davise).

V rámci projektu spolupracuje se špičkovými evropskými hudebníky, kterými jsou fenomenální kytarista David Dorůžka a pianista Vítek Křišťan, netradiční česko-dánskou rytmiku dodává Jaromír Honzák na kontrabas a bubeník Morten Hæsum. Jejich osobitý zvuk a přístup k hudbě vytváří unikátní kombinaci a výsledkem je podmanivě barevná hudba. Mají na svém kontě tři alba – Beyond the Borders (New Port Line, 2012), Through the Mirror (Animal Music, 2017) a Země (Animal Music, 2017).

Poslední dvě desky byly vybrány v Anketě odborníků Českého rozhlasu za nejlepší jazzová alba roku 2013 a 2017. Na tomto koncertu zazní právě repertoár z posledního alba Země.

 

Luboš Soukup Quintet:

Luboš Soukup – saxofony

David Dorůžka – kytara

Vít Křišťan – klavír

Jaromír Honzák – kontrabas

Morten Haesum – bicí  (Dánsko)

 

Neděle 17. listopadu 2019, 18 hodin, Ostrava – Klub Parník

 

www.shf.cz