Komorní scéna Aréna: Dvakrát ze současné tvorby

Co:
divadlo
Kdy:
16.11.2019 18:30 - 16.11.2019 21:30
Kde:
Komorní scéna Aréna
28. října 289/2, 702 00 Ostrava

Návštěvníci Komorní scény Aréna budou mít v sobotu 16. listopadu jedinečnou příležitost zhlédnout scénické čtení dramatického textu Viliama Klimáčka SADO (Láska v Evropě) a promítání záznamu představení S nadějí, i bez ní.

Komorní scéna Aréna tak podpoří program projektu SametOVA!!! dvěma příspěvky angažované současné divadelní tvorby.

SADO (Láska v Evropě)

Klimáčkův text SADO (Láska v Evropě) reaguje na naši nejmladší historii, jeho scénickým čtením chce Komorní scéna Aréna při příležitosti výročí přispět k reflexi uplynulých 30 let,“ říká ředitel KSA Jakub Tichý o výběru díla slovenského autora. Režisérem inscenovaného čtení bude umělecký šéf KSA Ivan Krejčí, který se s dramaturgem divadla a autorem úpravy Tomášem Vůjtkem velmi úspěšně věnuje reflexi našich moderních dějin.

 

S nadějí, i bez ní

Ve stejný den, v sobotu 16. listopadu, připomene Aréna oceňovanou inscenaci Tomáše Vůjtka a Ivana Krejčího S nadějí, i bez ní. „V sále divadla promítneme ve 20.00 televizní záznam této inscenace o tragických osudech Josefy Slánské,“ zve Jakub Tichý diváky na projekci, která zobrazuje naši temnou historii, dobu komunistických monstrprocesů 50. let. A dodává, že diváci Arény určitě ocení vzácnou možnost vidět tuto inscenaci, která již není v aktuálním repertoáru divadla.

 

Program:

 Viliam Klimáček: SADO (Láska v Evropě)

Scénické čtení, režie: Ivan Krejčí

Sobota 16. 11. / 18.30 / Více o akci zde.

 

Tomáš Vůjtek: S nadějí, i bez ní

Projekce televizního záznamu České televize

Sobota 16. 11. / 20.00 / Více o inscenaci zde.