Dům kultury Akord: 30 let před a 30 po „sametu“

Co:
výstava a vzpomínkový pořad
Kdy:
21.09.2019 17:00 - 28.11.2019 22:00
Kde:
Dům kultury Akord
náměstí SNP 1 Ostrava-Zábřeh

Dům kultury Akord v Ostravě Zábřehu připravuje velkou výstavu fotografií, mapující jeho historii od počátků až po současnost. Tedy celkem 60 let činnosti tohoto kulturního domu, pro který se stala listopadová sametová revoluce zásadním impulsem k jeho proměně z odborářského zařízení k profesionálnímu multifunkčnímu stánku kultury.

Vernisáž se uskuteční 21. září od 17 hodin v Malé galerii AKORD. Výstava bude zpřístupněna veřejnosti zdarma.

Dobové fotografie zpracované do koláží na velkoplošných panelech zároveň připomenou soubory a kolektivy, které byly propojeny s činností domu kultury (Soubor Ladislava Ševčíka, Ženský komorní sbor, Folklorní soubor Ševčík a další). Výstava povede diváky v chronologickém sledu prošlých let s připomenutím některých momentů v jeho činnosti, které ilustrují dobové letáky a plakáty z významných kulturních akcí a reprodukce vybraných listů z dobových kronik.

Na vernisáž naváže od 18 hodin v Klubu Akord pořad 60 vzpomínek na AKORD, ve kterém Zdeněk Kačor se svými hosty zavzpomínají na některé události prošlých 60 let a také na lidi, kteří byli součástí tohoto dění. Mimo jiné také na Ženský komorní sbor Ostrava a jeho dirigenta Františka Hábu. Chybět nebude projekce fotografií a některých dobových snímků. V pořadu vystoupí MFS Ševčík, zahraje cimbálová muzika Tolar, pobaví soubor Nahodile a do programu se zapojí další pozvaní hosté.

www.dk-akord.cz