Holušová a Varaďa na výstavě v Nové Karolině

Výstava nazvaná Možnost volby umístěná v OC Nová Karolina mimo jiné dokumentuje, kam se za poslední tři dekády Ostravsko posunulo.  Vypráví inspirativní příběhy Čechů, kteří nabytou svobodu využili k vytvoření jedinečných projektů a uskutečnění svých snů.

Představuje i dva rodáky z Moravskoslezského kraje – Zlatu Holušovou, ředitelku festivalu Colours of Ostrava, a Václava Varaďu, bývalého hokejistu a dnes trenéra extraligového klubu Oceláři Třinec.

Například Zlata Holušová popisuje na panelu své zkušenosti s StB, kdy vyslýchající netušili, že Pražský výběr je hudební skupina.

Kampaní Možnost volby chce Velvyslanectví USA v ČR pogratulovat Čechům k 30 letům svobody a demokracie. „Výstava vypráví působivé příběhy Čechů, kteří mohli po pádu komunismu naplnit své sny a ambice. Jsem nadšený, že taková výstava mohla vzniknout v rámci námi podporované kampaně Možnost volby,“ řekl americký velvyslanec Stephen King.

Putovní výstava je od 7. do 17. listopadu umístěna v obchodním centru Nová Karolina, kde je přístupna široké veřejnosti.