Oslava svobody. Jedinečný koncert v Gongu

Centrum PANT a statutární město Ostrava zvou na galavečer, který bude nejen připomenutím událostí z podzimu 1989, ale zejména oslavou znovuzrození svobody pro naši zemi a celou střední Evropu.

Ve středu 6. listopadu se ve vítkovické multifunkční aule Gong setkají legendy předlistopadové hudební scény se současnými interprety. Unikátní hudební projekt, doplněný o archivní projekce, bude zaznamenávat Česká televize.

Návštěvníci se mohou těšit na Michala Prokopa, Michala Pavlíčka, Vladimíra Mertu, Vlastimila Třešňáka, Moniku Načevu, Dana Bártu, Anetu Langerovou, Tomáše Kluse, Honzu Křížka či Markétu Konvičkovou. Večerem provedou Ester Janečková a Petr Rajchert.

Koncert se bude konat téměř na den přesně třicet let po slavném Festivalu nezávislé československé kultury, který se konal na začátku listopadu 1989 v polské Vratislavi. Pár dnů po tomto festivalu padla Berlínská zeď.

Koncert v Gongu nebude pouhou vzpomínkou na tyto a následující události, ale především oslavou svobody, kterou jsme díky těmto událostem získali. Happeningem všech, kteří se chtějí a dokáží z této svobody radovat.

Pozvaní interpreti během večera zahrají a zazpívají také známé písně skupin Blue Effect, The Plastic People of the Universe nebo zpěvačky Marty Kubišové. Písně návštěvníkům koncertu připomenou ostrůvky svobody v dobách nesvobody i atmosféru listopadových ulic.

Koncert začíná v 18 hodin.