Oddechová zóna města na „coloursech“ připomenula 30 let od sametové revoluce

Soutěž věnovaná proměnám za posledních 30 let v Ostravě. Foto: Lukáš Kaboň

Město Ostrava tradičně připravuje pro návštěvníky hudebního festivalu Colours of Ostrava oddechovou zónu. Diváci v ní najdou příjemné posezení s výhledem n

a hlavní festivalové podium, ale také zábavu a odreagování.

V ostravské městské zóně si děti mohly složit jednoduché i složitější puzzle anebo kostky s ostravskými tématy. Poněkud těžší byla soutěž nazvaná Proměny Ostravy 30 let po revoluci. Soutěžící museli do slepé mapy správně umístit magnetické snímky míst, která se od roku 1989 nejvíce proměnila, např. opravený Slezskoostravský hrad, Divadlo loutek Ostrava, loděnici, atletický stadion ve Vítkovicích, vědecko-technicky park a další. Na dalším panelu museli návštěvníci festivalu přiřadit do slepé mapy ostravské obvody. Kdo vše zvládl, získal zajímavé ceny.

Velký úspěch u nejmladších návštěvníků sklízelo malování na obličej, které bylo zdarma. Hosté festivalu se nejvíce bavili u focení, které bylo rovněž zaměřeno na 30 let od sametové revoluce. Mohli si nasadit paruky, brýle, policejní uniformu, helmu a vzít do ruky cedule s nápisy, které se objevovaly v ulicích v roce 1989. Na výběr byly ale i hudební rekvizity, takže na své si přišel každý. Fronta neubývala ani po zavírací době oddechové zóny a fotografové měli plné ruce práce, aby všem vyhověli. Focení a zhotovení fotografií bylo také zadarmo a o úspěchu svědčí fakt, že zaplnily facebookové a instagramové profily návštěvníků festivalu.