Zóna sametOVA na Colours of Ostrava

Nasvícený most Miloše Sýkory.

Město Ostrava se bude znovu se svým stánkem prezentovat na festivalu Colours of Ostrava. Tentokrát je zaměřený na letošní 30. výročí sametové revoluce.

Možnost odpočinku, osvěžení, ale také spoustu zábavy a poučení přináší na letošním již 18. ročníku festivalu zóna města Ostravy, která je letos tematicky zaměřena na 30. výročí sametové revoluce. Nabízí příjemné posezení pod slunečníky s výhledem na hlavní festivalovou scénu a s možností osvěžit se u fontánky s pitnou vodou.

Součástí zóny je stánek, kde si prověříte vaše znalosti z historie města například při interaktivní hře, která spočívá v hledání známých objektů v magnetické letecké mapě. Děti se zabaví při skládání velkých dřevěných kostek či puzzle s fotkami ostravských dominant.

V maskérně sametOVA díky zručným vizážistkám získají zájemci správný festivalový look v ostravských barvách a poté se společně s přáteli mohou vyfotit ve fotokoutku s pozadím, které je přenese do revoluční nálady na ostravském Masarykově náměstí v roce 1989.

Ve stánku fajnOVY budou k dispozici informace, jak se zapojit do letošní výzvy na zkrášlení a úpravu veřejného prostoru v Ostravě a získat peníze na svůj projekt. Tým fajnOVA také představí již zrealizované projekty.

Praktické a podrobné informace nabídne stanoviště Ostravského informačního servisu. Z návštěvy zóny sametOVA se dají odnést nejen hezké zážitky, ale také dárky, které potěší. V provozu bude denně od 14 do 22 hodin.

Širší barevnou škálu světel využijí také dvě z ostravských dominant. V rainbow provedení bude ode dneška až do nedělního rána svítit most Miloše Sýkory i radniční věž.